Dlaczego powinieneś mieć oczyszczacz powietrza? Recenzja urządzenia Philips Air Performer.

Cześć i czołem! Gdyby ktoś w zeszłym roku zaproponował mi oczyszczacz powietrza - podeszłabym do tego sceptycznie. No bo niby jak to ma działać? W czym to ma pomóc? To udowodniło mi, że człowiek uczy się jednak całe życie. I nie warto być takim ignorantem i sceptykiem!

Przychodzę dziś do Was z recenzją świetnego urządzenia Philips Air Performer AMF870/15. Zanim jednak o tym sprzęcie, to kilka słów wstępu.


Oczyszczacze powietrza to takie gagatki, które usuwają zanieczyszczenia w pomieszczeniach. Obejmuje to pleśń, kurz, sierść zwierząt domowych i inne substancje drażniące, o których jeszcze wspomnę, a które mogą utrudniać oddychanie niektórym osobom lub pogarszać stan zdrowia, np. astmę, alergię. Aby zminimalizować ryzyko nagromadzania się zanieczyszczeń, zaleca się częste wietrzenie mieszkań, jednak patrząc na stan naszego środowiska i tego jak "pachnie" zimowe powietrze, w szczególności w duże mrozy - śmiem wątpić, że wyjdzie to nam na zdrowie. Oczywiście, takie postępowanie pozwoli nam pozbyć się chociażby kurzu (a przynajmniej zminimalizować go), jednak gdy jakość powietrza za oknem kilkukrotnie przekracza dopuszczalną normę, to raczej nie ma co mówić o zdrowym rozwiązaniu. I wtedy na ratunek przychodzą nowinki technologiczne, za które w tym przypadku możemy podziękować. 

Dla kogo więc takie urządzenie? Dla każdego - jeśli masz dzieci, zwierzęta, jesteś alergikiem, gromadzi się u Ciebie dużo kurzu, nie znosisz nieprzyjemnego zapachu w powietrzu - to będzie dla Ciebie zbawienie i teraz, po długim teście, podpisuję się pod tym każdą kończyną. Nie znam osoby, która nie mierzyłaby się chociaż z jednym domowym utrudnieniem, które mogłoby być zażegnane dzięki odpowiedniemu oczyszczaczowi. 

Oczyszczacz powietrza pozwala zminimalizować ilość kurzu, czy sierści, ale też powoduje, że pachnie u Ciebie jak w świeżo wysprzątanym pokoju hotelowym - taką czystością i po prostu świeżością. W moim domu wentylacja nie pracuje najlepiej - a praktycznie w ogóle, co stało się już na etapie budowy, przez błąd podwykonawcy. Aby to naprawić, musielibyśmy rozbierać szeregowce i budować na nowo. To mija się z celem, sami rozumiecie. Przez to zimą cały smog wpada nam z zewnątrz do domu - i śmierdzi to niemiłosiernie. Nie wierzyłam, ale oczyszczacz radzi sobie z tym smrodem - oczywiście musimy uruchamiać go konsekwentnie. Na szczęście Philips Air Performer ma opcję automatyczną, dzięki której dostosowuje się do warunków, rozpoczynając najkorzystniejszy plan oczyszczania w jak najcichszym trybie z niskim zużyciem energii. Nie ma nawet opcji, że czegoś nie zrozumiesz, ponieważ sterowanie jest bajecznie proste.

Philips Air Performer AMF870/15 gwarantuje silny strumień czystego powietrza, a to przyjemny i naturalny sposób na orzeźwienie. Regulacja obrotu w zakresie do 350° pozwala równomiernie rozprowadzić ochłodzone, oczyszczone powietrze po pomieszczeniu. Pozbawiona łopatek konstrukcja zapewnia stały przepływ powietrza do 1579 m3/h, bez zmian natężenia cechujących tradycyjne wentylatory. Do tego, dzięki wielofunkcyjności możesz zapewnić sobie komfort i poczucie ukojenia w chłodniejsze dni, dzięki funkcji ogrzewania powietrza. Zaawansowana technologia ceramiczna PTC pozwala uzyskać przytulne ciepło w zaledwie trzy sekundy.


Oczyszczacz powietrza Philips Air Performer AMF870/15 usuwa kurz, sierść zwierząt, wirusy, bardzo drobny pył, zarodniki pleśni, roztocza, bakterie, dym, zanieczyszczenia, spaliny, pyłki kwiatów, zapachy gotowania, zapach śmieci, zapach ścieków, ozon, lotne związki organiczne, dwutlenek azotu. 

Urządzenie zawiera filtr 3w1 NanoProtect HEPA, który usuwa 99,97% zanieczyszczeń, o średnicy nawet 100x mniejszej niż te wychwytywane przez zwykłe filtry HEPA*. Jak wygląda zaawansowana, 3 etapowa filtracja? 

1. Pierwsza, wstępna warstwa filtra wyłapuje duże cząstki, takie jak kurz oraz sierść zwierząt domowych.
2. Druga warstwa NanoProtect HEPA zatrzymuje pyły zawieszone PM2,5 (cząsteczki smogu), alergeny: pyłki roślinne, czynniki odzwierzęce, zarodniki pleśni i grzybów oraz drobnoustroje o średnicy do 0,003 μm.
3. Trzecia warstwa, wyposażona w filtr z węglem aktywnym, neutralizuje niepożądane zapachy oraz niebezpieczne gazy, w tym lotne związki organiczne.

Co jest świetne? Aplikacja informuje nas kiedy należy filtr wyczyścić, a kiedy wymienić na nowy - a do tego nie potrzeba nawet śrubokręta!

Do tego inteligentne czujniki AeraSense nieustannie skanują powietrze, określając stopień zanieczyszczenia i natychmiast reagując na jego wzrost. Na wyświetlaczu urządzenia możesz w dowolnym momencie odczytać rezultaty skanu. Czystość powietrza oznaczono wartością numeryczną oraz kolorem podświetlenia, dzięki czemu szybko i intuicyjnie rozpoznasz jego jakość.

Informacje ze strony producenta.

Oczyszczacz posiada moduł sztucznej inteligencji, który pozwala urządzeniu samodzielnie analizować i automatycznie dobierać najlepszy tryb pracy. Takie rozwiązanie pomaga zwiększyć wydajność oczyszczania i chłodzenia lub ogrzewania, a jednocześnie zredukować poziom emisji dźwięku i zużycie energii (korzystanie ze sztucznej inteligencji wymaga połączenia z aplikacją, co rekomenduję).

W trybie nocnym odgłos pracy oczyszczacza jest cichszy niż szept, osiągając zaledwie 19-25 dB(A). Zsynchronizowany z modułem AI czujnik światła automatycznie wygasza podświetlenie ekranu urządzenia w ciemnym pomieszczeniu, a sztuczna inteligencja dba o jak najniższą emisję dźwięków, by nic nie zakłóciło Twojego snu.

Energooszczędna konstrukcja i zoptymalizowana praca oczyszczacza sprawia, że w trybach niewymagających ogrzewania powietrza urządzenie zużywa maksymalnie 40 W. Niskie zużycie energii przekłada się na niewielkie koszty użytkowania, a także jest korzystne dla środowiska.

Nie można nie nadmienić jeszcze czegoś o aplikacji. Dzięki niej możesz nie tylko włączyć i wyłączyć oczyszczacz z dowolnego miejsca. Zaprogramujesz stały harmonogram, sprawdzisz pogodę, poziom zanieczyszczenia powietrza w domu i okolicy oraz stężenie alergenów. Otrzymasz również informację, kiedy i jak wymienić filtr w swoim oczyszczaczu.

Jeśli chcecie zobaczyć Philips Air Performer w akcji, zapraszam Was na mój kanał na YouTube, gdzie pokazuję wszystko krok po kroku, wraz z działaniem aplikacji!

Komentarze

Popularne posty